пʼятниця, 24 травня 2013 р.


 Причини погіршення якості харчової продукції

Основними причинами незадовільної якості реалізованої населенню харчової продукції є:
 •слабка матеріально-технічна база і недостатня оснащеність багатьох підприємств харчової промисловості і торгівлі;
 •вкрай низький рівень санітарної і виробничої культури;
 •використання неякісної сировини і компонентів;
 •різке ослаблення виробничого і галузевого контролю в зв'язку з ліквідацією органів господарського керування з лабораторною службою, яка є вхідною до їх складу, а також прагнення виробників скоротити витрати на контроль якості продукції.

Майже половина підприємств молокопереробної промисловості експлуатується від 25 до 50 років. Багато хто з них без капітального ремонту і реконструкції. Понад 40% не мають необхідного холодильного устаткування, близько 30% не забезпечені водою гарантованої якості, багато підприємств знаходиться в незадовільному санітарно-технічному стані, відсутні спеціалізовані організації по ремонту технологічного і холодильного устаткування. Через гострий дефіцит коштів не здобуваються миючі і дезинфікуючі матеріали.
Аналогічна ситуація відзначається на підприємствах м'ясо -і птахопереробної промисловості.
Забій значної частини худоби проводиться в неналежних місцях, під час відсутності ветеринарного і санітарного експерта. Продукти забою, що не пройшли експертизи, реалізуються на узбіччях доріг, чи площах через приватні магазини, де, як правило, вони приймаються без таврування і ветеринарних документів. Усе це піддає населення постійній небезпеці зараження інфекційними хворобами.
У результаті незадовільної реалізації програми розвитку індустрії дитячого харчування на значній частині території України випуск його, як правило, здійснюється на дитячих молочних кухнях при відсутності належних умов виробництва, що іноді призводить до захворювання немовлят.

В умовах переходу до ринкової економіки близько 70% шкільних їдалень стали працювати по повному технічному циклу з первинною переробкою сировини, при цьому порушуються санітарні норми і правила. Базові шкільні їдальні після приватизації в результаті понад половину основних продовольчих товарів закуповують на ринку, у підсобних дрібних господарствах по більш низьких цінах, але часто негативної якості.
Аналіз криміногенної ситуації на споживчому ринку свідчить про різкий ріст суб'єктів, втягнутих у незаконну підприємницьку діяльність, пов'язану з протиправним виробництвом і реалізацією фальсифікованих продуктів. Останнім часом порушено багато кримінальних справ за різні порушення правил торгівлі, вилучено продовольчих товарів на мільйони карбованців, розкрито багато кримінально карних фактів випуску чи продажу спиртної продукції, що не відповідає вимогам безпеки для життя і здоров'я людей.

Харчування і здоров'я людини

Кожний з нас знає, що їжа необхідна для нормальної життєдіяльності організму.
Протягом всього життя в організмі людини безупинно відбувається обмін речовини і енергії. Джерелом необхідних організму будівельних матеріалів і енергії є живильні речовини, що надходять із зовнішнього середовища в основному з їжею. Якщо їжа не надходить в організм, людина відчуває голод. Але голод, на жаль, не підкаже, які живильні речовини й у якій кількості необхідні людині. Ми часто вживаємо в їжу те, що смачно, що можна швидко приготувати, і не дуже задумуємося про корисність і доброякісність уживаних продуктів.
Лікарі стверджують, що повноцінне раціональне харчування - важлива умова збереження здоров'я і високої працездатності дорослих, а для дітей ще і необхідна умова росту і розвитку.
Для нормального росту, розвитку і підтримки життєдіяльності організму необхідні білки, жири, вуглеводи, вітаміни і мінеральні солі в потрібній йому кількості.
Нераціональне харчування с однією з головних причин виникнення серцево-судинних захворювань, захворювань органів травлення, хвороб, пов'язаних з порушенням обміну речовин.
Регулярне переїдання, споживання надлишкової кількості вуглеводів і жирів - причина розвитку таких хвороб обміну речовин, як ожиріння і цукровий діабет. Вони викликають хвороби серцево-судинної, дихальної, травної й інших систем, різко знижують працездатність і стійкість до захворювань, що скорочує тривалість життя в середньому на 8-10 років.
Раціональне харчування - найважливіша неодмінна умова профілактики не тільки хвороб обміну речовин, але і багатьох інших.
Харчовий фактор відіграє важливу роль не тільки в профілактиці, але й у лікуванні багатьох захворювань. Спеціальним чином організоване харчування, так зване лікувальне харчування - обов'язкова умова лікування багатьох захворювань, у тому числі обмінних і шлунково-кишкових.
Лікарські речовини синтетичного походження на відміну від харчових речовин є для організму чужорідними. Багато з них можуть викликати побічні реакції, наприклад, алергію, тому при лікуванні хворих варто віддавати перевагу харчовому фактору.
У продуктах багато біологічно активних речовин виявляються в рівних, а іноді й у більш високих концентраціях, ніж у застосовуваних лікарських засобах. От чому з найдавніших часів багато продуктів, у першу чергу овочі, фрукти, насіння, зелень, застосовують при лікуванні різних хвороб.
Багато продуктів харчування роблять бактерицидну дію, придушуючи ріст і розвиток різних мікроорганізмів.
Так, яблучний сік затримує розвиток стафілокока, сік фаната придушує ріст сальмонел, сік журавлини активний у відношенні різних кишкових, гнильних і інших мікроорганізми!. Усім відомі антимікробні властивості цибулі, часнику й інших продуктів. На жаль, весь цей багатий лікувальний арсенал не часто використовується на практиці.
Раціональне харчування передбачає необмеження добового раціону враховувати з одного боку потреби організму в основних живильних речовинах і енергії, з іншого боку - вміст цих речовин і їхню енергетичну цінність. Необхідно строго дотримувати санітарно-гігієнічних правил готування їжі. Ретельно мити, піддавати термічній обробці продукти харчування. Усе це робиться для того, щоб в організм людини не потрапили біологічні забруднювачі - хвороботворні і паразитичні організми.
Але тепер з'явилася нова небезпека - хімічне забруднення продуктів харчування. З'явилося і нове поняття - екологічно чисті продукти.
Очевидно, кожному з нас доводилося купувати в магазинах великі, красиві овочі і фрукти, але, на жаль, у більшості випадків, спробувавши їх, ми з'ясовували, що вони водянисті і не відповідають нашим вимогам щодо смаку. Така ситуація відбувається, якщо сільськогосподарські культури вирощуються з застосуванням великої кількості добрив і отрутохімікатів. Така сільськогосподарська продукція здатна мати не тільки погані смакові якості, але і бути небезпечною для здоров'я.
Азот - складова частина життєво важливих для рослин, а також для сполук тваринних організмів , наприклад, білків.
У рослинах азот надходить із ґрунту, а потім через продовольчі і кормові культури потрапляє в організми тварин і людини. Нині сільськогосподарські культури ледве не цілком одержують мінеральний азот з хімічних добрив, тому що деяких органічних добрив не вистачає для збіднених азотом ґрунтів. Однак, на відміну від органічних добрив у хімічних добривах не відбувається вільного виділення в природних умовах живильних речовин.
Виходить, не відбувається "гармонійного" харчування сільськогосподарських культур, що задовольняє вимоги їхнього росту. У результаті відбувається надлишкове азотне харчування рослин і внаслідок цього нагромадження в ньому нітратів.
Надлишок азотних добрив веде до зниження якості рослинної продукції, погіршенню її смакових властивостей, зниженню витривалості рослин до хвороб і шкідників, що, у свою чергу, змушує хлібороба збільшувати застосування отрутохімікатів. Вони також накопичуються в рослинах.
Підвищений вміст нітратів призводить до утворення нітритів, шкідливих для здоров'я людини. Вживання такої продукції може викликати в людини серйозні отруєння і навіть смерть. Особливо різко виявляється негативна дія добрив і отрутохімікатів при вирощуванні овочів у закритому ґрунті. Це відбувається тому, що в теплицях шкідливі речовини не можуть безперешкодно випаровуватися і виноситися потоками повітря. Після випаровування вони осідають на рослини.
Рослини здатні накопичувати в собі практично всі шкідливі речовини. От чому особливо небезпечна сільськогосподарська продукція, вирощувана поблизу промислових підприємств і великих автодоріг.

четвер, 23 травня 2013 р.

Вода - це життя.


Біологічно активні добавки панацея від усіх хвороб

Біологічно активні добавки панацея від усіх хвороб
 Біологічно активні добавки панацея від усіх хвороб
Ще 15 років тому про бади ніхто нічого не знав. Всі жили, не тужили, і начебто б, як все було добре: хворіли менше, грип лікували малиновим варенням, а радикуліт розпеченими цеглинами. Навряд чи зараз знайдеться «відважний сміливець», який культивує народну медицину, в «аптечці» якого засобом від хвороб служить скарбничка бабусиних рецептів.
Виникає питання: чому? Відповідь знаходиться зовсім поруч, у вас на кухні. Загляньте в холодильник, візьміть перший-ліпший на очі продукт і подивіться його складу, час виробництва, термін придатності та інше.
Раціон сучасної людини, особливо якщо він житель мегаполісу — це незбалансоване харчування продуктами вельми сумнівної якості (фастфуди і перекушування знаходячи, генетично модифіковані овочі, фрукти та ін.) Сучасна їжа стала із великим терміном зберігання, стійкою до кліматично несприятливих умов, калорійною, гіповітамінною і, як наслідок, малокорисною.

А тепер робіть висновки. Якщо їжа — це будівельний матеріал організму, джерело енергії і життя, то який імунітет буде у нас при такому «корисне» харчуванні? А ще постійні стреси, малорухливий спосіб життя, погана екологія … Результат-синдром хронічної втоми, апатія, депресія і повний букет супутніх недуг.
Еліксир молодості і здоров’я або невід’ємний продукт?
ГОЛОВНЕ, що потрібно відзначити: біологічно активні добавки до їжі не є лікарськими засобами! Лікувати серйозні захворюваня  БАДами не тільки можна, але і неможливо.
Функція БАДів полягає в збагаченні і насиченні раціону людини корисними компонентами, які благотворно впливають як на окремі органи і системи, так і на організм в цілому. У всіх розвинених країнах світу біологічно активні добавки давно стали невід’ємною частиною щоденного раціону як засіб для збереження здоров’я, молодості і краси.
Чому ж ми вважаємо БАДи абсолютно непотрібним продуктом, якщо вони нам так необхідні? Відповідь лежить на поверхні. Різні компанії, фірми-одноденки в гонитві за швидким рублем на зорі XXI століття увірвалися в Україну з неякісними БАДами, які підносили як панацея від багатьох хвороб. В результаті люди витрачали великі суми, а обіцяного ефекту не отримували. Так все БАДи потрапили в «чорний список» продуктів, з якими не варто мати справу, а даремно …
Ми можемо весь час скаржитися на погані умови, слабке здоров’я та інші чинники, отруйні нам життя. Зрозуміло, БАДи не змінять місце існування, але зміцнення здоров’я їм під силу.
Як же вибрати якісний продукт, який дозволить поліпшити здоров’я і продовжити молодість? У сучасному світі дуже складно зробити правильний вибір. Це стосується всього, з чим нам доводиться стикатися у повсякденному житті, — одягу, їжі, техніки. Стосується це і біодобавок.
Кращою гарантією «серйозності» фірми-виробника біодобавок є час, який компанія працює на ринку, представництво в інших країнах світу, наявність необхідних сертифікатів.

Причини забруднення води


Причини забруднення води може бути пов'язане з прямим і непрямим джерел забруднення. Перші виходи стоків із заводів, фабрик, заводів з переробки відходів. Рідини різної якості, що викидається в водопостачання в містах. У Сполучених Штатах та деяких інших країнах, ці методи знаходяться під контролем. Тим не менш, до цих пір забруднюючих речовин можуть бути знайдені у водні об'єкти. Останні подачі води з грунту / підземних систем, добрив, пестицидів та промислових відходів. Крім тих, через атмосферу, як пекарень, фабрик та автомобільних викидів розряду. Забруднюючі речовини можуть бути розділені на неорганічні, органічні, кислоти / підстави і радіоактивні.
Органічні забруднювачі води: Продукти харчування переробки відходів, у тому числі збудників інсектициди і гербіциди, величезний асортимент organohalide та інших хімічних речовин дерева і чагарника сміття з лісозаготівель бактерій із стічних вод або домашня худоба вуглеводнів нафтових операцій, як дизельне паливо, бензин, паливо для реактивних двигунів, мазут, моторне Масла летючих органічних сполук, таких як промислові розчинники неорганічних забруднювачів води є: попереднє виробництво промислова сировина для гранул смоли важких металів, у тому числі кислих шахтних дренажних хімічних відходів в якості побічних продуктів виробництва кислотність через промислових викидів, таких як сірка мулу газу в поверхневих стоків через лісозаготівлі, підсічно- спалити практики, будівельних майданчиках або розчищення ділянок добрив в стік з сільським господарством, включаючи нітрати і фосфати Причини забруднення води
Основними джерелами забруднення води, як описано нижче. Скидання забруднених та / або гарячої води, яка використовувалася в промислових цілях. Поверхневого стоку, який містить пролитої нафтопродуктів. Поверхневий стік з ферм, на будівельних майданчиках або інших непроникних поверхонь. Неправильна утилізація твердих відходів, як сміття на локальному рівні. Додавання надмірного поживних речовин стоки містять миючі засоби або добрива називається евтрофікації. Геології водоносних горизонтів водозаборів підземних вод. Жорстокому поводженню стічних вод скидаються в неправильному порядку. Підсічно-вогневе землеробство практика компонент в підсічно-вогневе землеробство сільськогосподарських систем. Радіоактивні речовини з атомних електростанцій і промислових, медичних і наукових цілях, також contributive. Уран і торій видобутку і переробки деякі з прикладів. Тепло є головною причиною, що це призводить до смерті кількох водних організмів. Скидання охолоджуючої води на заводи і електростанції знижує температуру водних об'єктів. Нафтове забруднення дуже шкідливо для прибережних дикої природи. Нафта поширюється на величезні площі для формування нафтових плям. Якщо є випробувань тонути масла і хімічно лікувати, морських і пляжних екосистем може бути надалі порушені.
Класифікація причин забруднення води
Комунальне, промислове і сільськогосподарське є різними категоріями причин забруднення води. Муніципальне причини, пов'язані з стічні води з будинків і комерційних установ. Основна мета обробки міських стічних вод було зниження шкідливих бактерій, кисню вимагають матеріали, змішані неорганічних сполук і зважених часток. Промислові причини змінюватися відповідно до біохімічної потреби, зважених речовин, неорганічних і органічних речовин. Сільськогосподарські причини включають в себе комерційні тваринництва та птахівництва. Це призводить до органічних і неорганічних забруднюючих речовин у поверхневі і підземні води.
Інші агенти спалювання вугілля призводить до вивільнення ртуті в атмосферу. Це входить у річки, озера і підземні води. Це дуже небезпечно для вагітних жінок і немовлят. Велика рогата худоба і свині виховання викликає значну кількість поживних заповнені відходами. Вірулентні токсин накопичується в pfiesteria водних мас. Добрива, що мають велику кількість азоту та фосфору причиною високої біологічної потреби в кисні в воді. Як виснаження кисню, тільки анаеробних форм життя процвітати. Людських поселень по берегах річок причини людини, тварин і промислових відходів повинен потрапляти в неї. У розвинених країнах світу, очисних споруд використовуються для лікування відходів. Тим не менш, в країнах, що розвиваються, річки схожі на відкриті каналізаційні люки.

Продукти вбивці небезпечна їжа

Продукти вбивці небезпечна їжа
prodyktu vbuvci 
Нерегулярне харчування і вживання продуктів, що містять шкідливі для організму речовини, стовідсотково забезпечує вам і вашому організму велику  кількість захворювань — ожиріння, букет хвороб шлунково-кишкового тракту, хвороби серця та інші захворювання, що стосуються інших, життєво важливих органів.
Дуже часто саме смачне шкідливо. Розмова піде про продукти, які ми їмо або п’ємо. Отже, які ж продукти містять шкідливі речовини:
- Чіпси, сухарики та ін. Їх шкідливість на організм важко заперечити. У них міститься суміш жиру і вуглеводів, барвників і замінників. Ще в них є лактоза, яка прискорює засвоювання кальцію, і ароматизатори з літерою Е — їх додають, щоб продукт не міняв свою структури і не злежувався. Дивно, що сухарики та чіпси можна зберігати півроку і більше. Чіпси готують на гідрогенізованих жирах — через це порушуються природні функції клітин нашого організму, а також (чоловікам на замітку!) Погіршується потенція і якість сперми.

А у жінок збільшується шанс захворіти на рак грудей і значно погіршити імунітет. Забудьте також про гарну фігуру. І це ще далеко не весь перелік. А ви їжте-їжте «це». У цей список можна віднести і картоплю фрі і всілякі гамбургери.
- Солодкі газовані напої — це жахливий коктейль з цукру, газів і різних хімічних речовин. Багато хто, напевно, чули, що кока-колою (може із іншими подібними напоями) можна зчищати іржу і накип. П’єте колу з дитинства — справи у вашої печінки можуть бути гірше, ніж у алкоголіка зі стажем. Плюс до всього солодкі газовані напої містять занадто багато цукру, що теж не додає здоров’я вашого організму. А після того, як ви вип’єте газовану воду, ви знову захочете пити. Такі напої викликають безпліддя та імпотенцію. Ну як, ви все ще хочете випити коли?
- Різні чупа-чупси, жувальні цукерки та інші «смакота» – шкідливіа тим, що в них багато цукру, є барвники, замінники і хімічні речовини. Вони шкідливі для зубів.
- Шоколадні батончики. Популярні у тих, хто любить швидко і нехитро вгамувати голод. Чимала кількість калорій, цукор, ароматизатори та фарбники — ось їх склад.
- Майонез. Цей продукт стоїть окремим рядком. Любителі готові їсти ложками, а адже в фабричному  майонезі міститься велика кількість не усвоємих жирів, вуглеводів, консерваторів, емульгаторів, а також в ньому є барвники, замінники і інші «корисні» речовини.
Не забудемо ми і про кетчуп і всякі соуси. У них можна знайти генно-модифіковані продукти і не тільки.
Вердикт: шкідливо, однозначно.
- Супи, сніданки, обіди, локшина швидкого приготування. Не зовсім зрозуміло, як це можна їсти, та ще і на постійній основі. Реклама намагається позиціонувати їх, як заміна обіду. Ні, зрозуміло, продавцям треба продати. Але ви, коли їжте черговий «розчинний супчик», зовсім не радуєте свій організм хімічними добавками.
- Всі пам’ятають фразу «сіль — біла смерть». Тільки от деякі знають чому її так називають. Сіль (в більших, ніж треба, кількостях — від 25 гр. На день) порушує кислотно-лужний баланс у вашому організмі, «допомагає» накопичувати організму токсини, підвищує кров’яний тиск. В організмі починає збирається сіль, що дуже шкідливо. Не захоплюйтеся цим незамінним продуктом.
- Алкоголь. Можна обійтися без коментарів, але все ж. У невеликих кількостях майже нешкідливий (відзначте, я сказав «майже»). А ось калорійність алкоголю, його вплив на нирки, печінку, на нервову систему, на мозок важко переоцінити. Все говорить про те, що це просто отрута. Навряд чи кілька годин сп’яніння варті ваших клітин, які мільйонами вмирають у вашому організмі з кожною чаркою горілки або банкою пива. Ось лише деякі захворювання і наслідки від постійного вживання алкоголю, які можна придбати: гепатит, цироз, асцит, ураження мозку, перитоніт, анемія, імпотенція і багато-багато інших. А ось чому людина починає пити ..? Це питання для дисертації та для керівників країни, от тільки змін тут особливих не відбувається.
Неправильне харчування, вживання в їжу шкідливих продуктів стовідсотково забезпечує організму н-е кількість захворювань. Насичення організму генно-модифікованою продукцією, барвниками, замінниками, хімічними речовинами повільно, але вірно руйнує кожного, у кого в раціоні є ці продукти. З часом організм перестає сигналізувати про те, що ви вживаєте шкідливий і звикає. Система оповіщення перестає працювати і ви просто не помічаєте, що їсте шкідливі продукти.
Нерегулярне харчування і вживання продуктів, що містять шкідливі для організму речовини, стовідсотково забезпечує вам і вашому організму н-е кількість захворювань — ожиріння, букет хвороб шлунково-кишкового тракту, хвороби серця та інші захворювання, що стосуються інших, життєво важливих органів.
Якщо ви хочете прожити довго і щасливо — подумайте, чи точно ви хочете з’їсти сьогодні цю смажену картопельку з кетчупом або піти в макдональдс за гамбургером, а може посидіти ввечері з друзями за декількома банками пива. Важливо ще харчуватися регулярно і вчасно. А якщо вам у супермаркетах чи  магазинах відмовляються замінити зіпсовані продути не гайте часу зверніться в права споживачів. І накінець міцного здоровя Вам!

Вплив пестицидів

Вплив пестицидів

Вплив пестицидів
Пестициди — ядохімікати з різним ступенем токсичності. Пестициди застосовують у сільському господарстві для захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів, а також для стимулювання розвитку зерен, плодів і т.п.
Пестициди є не тільки дуже токсичними речовинами, але і досить стійкими. Стійкість пестицидів порівнюють із радіоактивними ізотопами і оцінюють також по періоду напіврозпаду — час, за який концентрація пестицидів зменшується в 2 рази. Самими стійкими є хлорорганічні пестициди.
Потрапивши в живу природу, пестициди починають власний рух, не контрольований людиною. Потрапляючи з навколишнього середовища в організм тварини, пестициди починають накопичуватися в ньому, потім, просуваючись далі по харчовому ланцюзі, пестициди концентруються в ще більшій кількості. У такий спосіб організми, що стоять на вершині харчових ланцюгів (людина або хижаки), поїдають їжу з високою концентрацією пестицидів. Таке явище називають ефектом біологічного посилення.
Пестициди, потрапляючи в організм людини і накопичуючись там у великих кількостях, приводять до розвитку багатьох хронічних захворювань і гострих отруєнь, а також до збільшення кількості вроджених аномалій розвитку і дитячої смертності. Пестициди надовго затримуються в організмі, деякі залишаються в ньому назавжди. Ще однією негативною властивістю пестицидів є те, що вони можуть виводитися з організму і передаватися дітям разом з молоком матері, що годує.
Ефект біологічного посилення можна розглянути на прикладі ДДТ. Період напіврозпаду цього пестициду є 2,5 роки — у помірному кліматі і 3-9 мес — у тропічному кліматі. Коли тварина з’їдає рослину, оброблену ДДТ, або комах, які харчувалися цією рослиною, пестицид відкладається в жирових тканинах, розчиняючись у них. У такому стані ДДТ дуже повільно виводиться з організму. Поступово ця речовина усе більше концентрується в організмі тварини. Якщо ця тварина або його останки будуть з’їдені, організм останнього одержить високу дозу ДДТ.
Через харчові ланцюги ДДТ дуже швидко мігрує по усім світі. Уже виявлена значна кількість пестициду в молюсках, рибах і птахах, а також у тюленях Північного і Балтійського морів, в антарктичних рибах, птахах і ластоногих. Так, в організмі пінгвінів ДДТ утримується в концентрації 0,024 мг/кг.
У світовому океані пестициди накопичуються у фітопланктоні, що приводить до вповільнення процесу фотосинтезу. Тим часом фітопланктон робить близько 70% кисню на всій Землі. Якщо концентрація ДДТ досягне у світових водах великих кількостей у результаті подальшого його використання, то наслідки можуть бути катастрофічними.
Після обробки культурних рослин пестициди зберігаються на їхній поверхні і у ґрунті. При цьому період напіврозпаду в деяких пестицидів, що містять миш’як, свинець або ртуть, може затягтися до 20 років, тому що вони є дуже стійкими і майже не руйнуються під дією сонця, мікроорганізмів і экзоферментів. До таких пестицидів відноситься і ДДТ.
За допомогою досягнень сучасної науки були проведені експерименти, у результаті яких було встановлено, що ДДТ впливає на геном людини, викликаючи генетичні зміни в організмі.
Існує певна допустима норма вмісту залишкових пестицидів у продуктах харчування. Це така кількість пестицидів, що є нешкідливим для здоров’я людини. Результатом є те, що смертність внаслідок отруєння пестицидами в загальній масі отруєнь хімічними речовинами становить невеликий відсоток — близько 2,6%, у той час як на знеболюючі ліки доводиться не менш 17% отруєнь, а на алкогольні напої — більше 10%.
У цей час екологи призивають людей відмовитися від використання пестицидів на своїх приватних земельних ділянках, замість цього пропонується застосовувати біологічні, механічні, санітарно-технічні і фізичні методи захисту рослин, а також використати органічні добрива і сидерати.
До безпечних засобів захисту рослин можна віднести:
  1. сівозміна;
  2. заміну землі в теплицях;
  3. переміщення теплиць на інші ділянки;
  4. спільні посадки різних культур;
  5. залучення птахів, жаб і хижих комах до місць посадок і ін.
Так, для боротьби з попільницею, що вражає, крім капусти, також брукву, редис і інші, можна використати жуків і личинок сонечок, які знищують попелицю.
У порівнянні з іншими хімічними речовинами пестициди представляють велику небезпеку як для навколишнього середовища, так і для здоров’я людини.
За твердженням дослідників, основна маса пестицидів містить у собі метаболічні отрути, які приводять до розвитку захворювань серцево-судинної, репродуктивної і травної систем. Пестециди  тільки руйнують здоров’я людини.
Гостра токсичність пестицидів визначається дозою, що надходить в організм людини різними шляхами (через шлунково-кишковий тракт, шкіру, легені і т.д.) і приводить до смерті. Близько 99-99,9%  пестицидів, застосовуваних для обробки рослин, згодом попадають у навколишнє середовище, з якого, у свою чергу, надходять до складу сільськогосподарських продуктів, уживаних людьми і тваринами.
Багато пестицидів, навіть будучи малотоксичними, мають канцерогенні і мутагенні властивості. Вони отруюють плід, організм матері і, виділяючись із молоком, негативно впливають на розвиток і ріст дитин.
Основна маса пестицидів (до 95%) попадає в організм людини через продукти, вживані в їжу. Приблизно 4,7% пестицидів людин одержує з водою, а що залишилися 0,3% — з повітрям і через шкіру.
Заборонені пестициди: нитрофен, демитан, фосбецид, базудин, фундазол, БИ-58, граунд, примор, ровраль, пегас, байлетон, сапроль, топсин М, текто, зенкор, маврик, акробат МЦ, дитан М45, вертимек, нуелл Д, импакт, сандофан М, татту, фюзилад-супер, агритокс, эупарен М, золон, рубиган, тилт, диазинон.

Всі недоліки від споживання ГМО

Всі недоліки від споживання ГМО



ГМО активно обговорюються кожен день, і питання, що стосуються їх безпеки є джерелом дебатів з біоетики в харчовій промисловості та біотехнології. Що означає термін ГМО і чому це таке контраверсійне питання?
ГМО - це генетично модифікований(змінений) організм . Скорочення може застосовуватися для рослин, тварин або мікроорганізмів, в той час як термін генно-модифіковані мікроорганізми (ГММ) відноситься тільки до бактерій, грибків, дріжджів та інших мікроорганізмів. В обох випадках, однак, ці терміни означають живий організм, який був генетично змінений за допомогою методів молекулярної генетики, таких як клонування гена і білкової інженерії.
Рекомбінантний ГМО може бути отриманий методом клонування гену - коли в організм вводиться чужорідний йому ген. Цей ген також змінений, або модифікований, для належного сприйняття організмом - реципієнтом. Поява ПЛР (Полімеразна ланцюгова реакція — експериментальний метод молекулярної біології, спосіб прямого концентрування бажаних фрагментів ДНК в біологічному матеріалі ) і методів секвенування генів відкрили двері всім видам маніпулятивних технік для зміни структури білків шляхом генетичних змін.

Використання ГМО

Введення бактеріальних генів у продовольчі культури з метою підвищення їх урожаїв поживної цінності і стійкості до шкідників,зменшення часу росту та дозрівання,стає досить звичайним явищем в технології вирощування рослин. Одним із прикладів таких маніпуляцій - введення генів природного пестициду в рослину, з метою усунення необхідності використання хімічних речовин, пестицидів. Недоліком цієї технології є стурбованість громадськості з приводу наслідків вживання цих природних пестицидів. Такі проблеми можуть бути вирішені з урахуванням специфіки конкретного вираження гена, контролем за змінами протягом всього життєвого циклу рослини.Наприклад, людей менше непокоїть, якщо прояв гену пестициду в листі молодих рослин сприяє запобіганню листя від руйнування на ранній стадії, без усякого вираження в плодах.
На початку 1990-х років, було припущення, що виникнення нових генетичних методів може призвести до створення супербактерій для біоремедіації, які можуть витримувати екстремальні умови і швидко переробляти хімікати на місцях наших місць зберігання відходів і захоронень небезпечних речовин. Питання як контролювати поширення цих супербактерій і запобігти екологічному дисбалансу, затримало розвиток таких технологій. Численні пропозиції були висунуті і перевірені, від запланованих механізмів клітинної загибелі до відслідковування їх поширення за допомогою біоіндикаторів. Однак, сьогодні біоремедіаційна промисловість не в змозі повною мірою скористатися перевагами технології розробки мікроорганізмів, які можуть швидко усунути деякі з наших найбільш токсичних забруднювачів навколишнього середовища.

Ризики ГМО

Незважаючи на зусилля, спрямовані на контроль переміщення генів є багато питань без відповідей які стоять на шляху повного прийняття ГМО суспільством. Страх перед невідомим є однією з причин суспільного небажання використовувати ГМО. Однак щоразу, коли в конкретному випадку застосування ГМО процес дав непередбачувані результати,ця справа набуває широкого розголосу. Прикладами цього є продукти генетично змінених товарних культур, які нібито привели до масової загибелі популяції нецільових комах або біоетичних питань, пов'язаних з питаннями власності насіння раз врожай був зібраний, і питання по вартості насіння та доступності для фермерів.
Аргументи проти використання ГМО включають індустріалізацію сільського господарства, витіснення дрібних фермерів на користь масового виробництва сільськогосподарських культур і право власності на насіння. Іншим аргументом є те, що експорт з менш розвинених країн постраждає в той час як більш-розвинених держав зросте. Прикладом цього є використання біотехнологічних підсолоджувачів замість цукрового очерету - продукції з країн третього світу. На додаток до цих аргументів є незліченна кількість претензій щодо токсичності та канцерогенності біотехнологічних продуктів, що може або не може бути виправдано, в залежності від окремих продуктів.
Противники використання ГМО також виступають проти масового виробництва лікарських препаратах за допомогою клонованих генів у рослинах, або продуктів бродіння дріжджів, бактерій або грибів. Переваги використання цієї технології, можуть включати скорочення витрат на ліки і більшої доступності, якщо, звичайно, технологія буде правильно використовуватися на благо всіх.

Застосування ГМО

Клонування тварин виявилася складною і ризикованою діяльністю. Клоновані свині, вівці і інші тварини мали довгий перелік захворювань та ускладнень, які зазвичай призводять до передчасної смерті. Опір щодо застосування всіх ГМО, однак, не може бути оснований на цих по одиночних фактах. Застосування одиночного гену, і створення транс генної рослини,для виробництва ліків,є набагато менш ризикованою операцією, ніж клонування свині з людським серцем, для подальшої пересадки серця пацієнту . Також, клонування генів пестицидів у продовольчі культури можуть вважатися більш ризикованими, тому що вони можуть вплинути на місцеву популяцію комах і створити дисбаланс в природі, або негативно вплинути на людей, які споживатимуть цю культуру. Як вихід- обов'язкове маркування продуктів, що містять, або отримані з використанням ГМО, для попередження ризиків від невідомих токсинів або алергенів, які можуть бути введені в процесі виробництва.
Для кожного з наведених вище прикладів ГМО і питань, пов'язаних з ними, є незліченна кількість інших. Кожен з прикладів ГМО є актуальним і корисним для застосування в біотехнологічної промисловості. Кожна ситуація унікальна і представляє нову серію питань, які слід враховувати при обговоренні переваг та недоліків, пов'язаних з цим продуктом.

Смерть спричинена водою

Смерть спричинена водою
Антропогенна зміна фізико–хімічних умов довкілля вже призвела до кількох випадків поширення форм бактерій з перетворенням їх на значно патогенніші. За кордоном найширшого розголосу набула поява принципово нової “хвороби легіонерів”, спричиненої мутацією такого поширеного мешканця боліт, як легіонела. Персоналові пологових будинків багатьох країн світу доводиться боротися з хворобою породіль викликаною синьо–гнійною паличкою. Спираючись на загальні закони синекології, фахівці стверджують, що явище біологічної патогенізації довкілля лише почалося. У майбутньому ситуація погіршиться, якщо поведінка людей не зміниться.
Не буде перебільшенням стверджувати, що практично всі елементи і речовини, які використовує чи виготовляє людина, так чи інакше опиняються у гідросфері. За масою переважають хімічні: кислоти, мінеральні солі різного складу, луги, метали і т.п.
Постійно зростає кількість у воді органічних сполук, продуктів “великої хімії”: нафти, проміжних і кінцевих речовин її переробки, пестицидів, миючих засобів та інших поверхнево–активних сполук.
Серед хімічних забруднень на особливу увагу заслуговують екотоксиканти — діоксини, які можуть бути присутніми у воді.
Діоксини — це узагальнена назва великої групи дибензо–п–діоксинів, дибензофуранів і біфенилів. До родини діоксинів входять сотні хлорорганічних, борморганічних і змішаних хлорброморганічних ефірів. Одним з джерел їх утворення є хлорування питної води, біологічна очистка багатьох вод. Вони утворюються у целлюлозо–паперовій, деревообробній і металургійній промисловості. По токсичності ці речовини значно переважають сполуки важких металів і пестициди.
Діоксини володіють яскраво вираженою гострою і хронічною токсичністю, яка проявляється у вигляді переродження шкіри і слизових оболонок кишково–шлункового тракту, сечових шляхів, жовчного протоку, атрофії кісткового мозку, синдрому виснаження.
Ці речовини є причиною генетичних ушкоджень і порушень плоду у вагітних жінок, викликаючи спонтанні аборти і внутрішньоутробну загибель плоду.
Вони викликають такі шкірні хвороби як ороговіння шкіри, порушення пігментації.
Найбільш чутлива до впливу діоксинів імунна система людини. Наслідки хронічного впливу даної групи можна розглядати як прояви помірного імунодефіциту порівняно із змінами у системі при СНІДі. Токсичний ефект на ендокринну систему проявляється у понижені продукції полового гормону у чоловіків. Діоксини викликають незворотні зміни у печінці, стимулюючи дію канцерогенів, радіації.
Дані речовини відрізняються високою стійкістю (їх період полурозкладу на відкритій місцевості складає 25 років) і здатністю до накопичення в організмі людей і тварин. У людини половина діоксинів, які утримуються в жирових тканинах, виводиться лише за 7 років.
За даними ВООЗ, на сьогоднішній день від хвороб, які викликаються забрудненої питною водою, у світі вмирає біля 5 млн. новонароджених. Поступлення на стаціонарне лікування кожного 4 хворого обумовлено забрудненням води водопроводів. Появилися особливі захворювання, пов’язані із забрудненням води хімічними елементами: “ітай–ітай” — при вживанні води з високим вмістом кадмію”. “Міномата” — при вживанні води забрудненої сполуками ртуті. Молібденова подагра — у випадку хронічного отруєння молібденом.